راهنمای مدرسه آنلاین عکاسی

آخرین بروزرسانی: دوشنبه ۲۹ آذر ۹۵

مدرسه آنلاین سایت عکاسی
Akkasee Online School of Photography

مدرسه آنلاین سایت عکاسی یک مدرسه مجازی برای آموزش عکاسی است. در این مدرسه که شامل درس‌های متنوع است، هنرآموزان می‌توانند در کلاس‌های مختلف آن شرکت کرده و به فراگیری آن درس‌ها بپردازند. این مدرسه خصوصیات یک مدرسه واقعی را داراست اما در محیط اینترنت ارائه می‌شود و هنر‌آموزان برای فراگیری، نیازی به مراجعه و شرکت حضوری در کلاس‌های واقعی را ندارند بلکه کافیست در زمان دلخواه خود و از طریق اینترنت به درس مربوطه مراجعه کرده و مباحث درسی را بیاموزند.

- درس آنلاین چیست و چه تفاوتی با مقالات وب دارد؟
درس یا کلاس آنلاین در حقیقت شبیه‌سازی یک کلاس درس در محیط مجازی است. هر آنچه که در یک کلاس درس واقعی وجود دارد، در یک کلاس آنلاین نیز شبیه سازی می‌شود. مدرس به عنوان فردی که درس‌ها را ارائه می‌کند، و دانش آموز به عنوان کسی که درس‌ها را فرا می‌گیرد، دو عنصر اصلی در کلاس آنلاین هستند. کلاس آنلاین می‌کوشد که ارتباطی بین مدرس و دانش‌آموز، شبیه آنچه که در واقعیت وجود دارد، ایجاد کند.
در کلاس آنلاین، دانش آموزان در کلاس ثبت نام می‌کنند و برای مدرس شناخته می‌شوند. سپس درس‌ها را یک به یک دریافت می‌کنند. این درس‌ها به صورت متن، عکس و ویدیو‌های آموزشی هستند. مدرس بر روند کار دانش‌آموزان نظارت دارد: که چه کسانی کدام درس‌ها را در چه زمانی فرا گرفته‌اند.

روش ارائه درس‌ها:روش ارائه درس‌ها، به صورت ترکیبی است: متن، عکس‌، نمودار و جدول، ویدیو‌ آموزشی، سخنرانی صوتی
در کلاس آنلاین علاوه بر متن و عکس، ویدیو‌های متعدد آموزشی وجود دارد که باعث بهبود روند یادگیری می‌شود. همچنین برخی مباحث به صورت سخنرانی صوتی توسط مدرس ارائه می‌گردد.

تکالیف: یکی از عناصر کلاس‌های درس، تکالیف هستند. در کلاس آنلاین نیز، مدرس تکلیف درسی را تعیین می‌کند و از دانش‌آموز تحویل می‌گیرد و به آن نمره می‌دهد.

پرسش و پاسخ: در کلاس‌ آنلاین امکان پرسش و پاسخ با مدرس وجود دارد. مدرس به پرسش‌های مطرح شده پاسخ می‌گوید و دانش آموزان را برای رفع اِشکالات احتمالی یاری می‌کند.

بحث و گفتگو: دانش‌آموزان می‌توانند در جلسات بحث و گفتگو با یکدیگر و نیز با مدرس شرکت کنند. گاهی موضوع این بحث‌ها توسط مدرس تعیین می‌شود تا مکمل درس‌های ارائه شده باشد.

کوئیز: مدرس برای ارزیابی دانش‌آموزان از کوئیز آنلاین استفاده می‌کند. این آزمون‌ها می‌توانند به صورت چند گزینه‌ای، تشریحی و یا انواع دیگر سؤالات باشند. نمره این آزمون‌ها برای هر دانش آموز به صورت مجزا ثبت می‌شود.

منابع: مدرس برای تشویق دانش آموزان به مطالعه بیشتر، منابع مرتبط با بحث درسی را ارائه می‌کند.
با توضیحات فوق، واضح است که یک کلاس آنلاین کاملاً با یک مقاله وب متفاوت است. مهمترین تفاوت این دو ارتباط دو‌جانبه مدرس-دانش‌آموز است.
امکان ارزیابی دانش‌آموز و نیز ارائه تکالیف درسی، از دیگر مزایای دوره‌های آنلاین هستند.

جلسات رفع اشکال به صورت زنده ( آنلاین): در فواصل زمانی مشخص، جلسات پرسش و پاسخ به صورت زنده (گپ آنلاین) با شرکت هنرآموزان و مدرس دوره برگزار می‌شود که در آن هنرآموزان می‌توانند در مورد مباحث درسی به صورت زنده با مدرس به بحث و گفتگو بپردازند.

- آیا در پایان دوره گواهی هم داده می‌شود؟
بله. یک گواهی شرکت در دوره برای دانش‌آموزانی که این کلاس را طی کنند، به صورت الکترونیک PDF ایمیل می‌شود.

- آیا کلاس‌ها و دوره‌های دیگری هم در آینده برگزار می‌شود؟
بله. دوره‌های دیگری در زمینه‌های مختلف عکاسی و در سطوح مختلف (از مبتدی تا پیشرفته) در سایت برگزار خواهد شد.

- کلاس‌ها چگونه و در چه زمانی شروع می‌شود؟
کلاس‌ها کاملا به صورت آنلاين و از طريق اينترنت ارايه می‌شود و ثبت نام در تمام کلاس‌های معرفی شده در هر لحظه که بخواهيد امکان پذیر است. پس از ثبت‌نام و «فعال شدن دسترسی» می‌توانيد در هر زمان که بخواهيد به درس مراجعه کنید.

- روش ثبت‌نام در درس‌ها چگونه است؟
۱- انتخاب درس يا درس‌های موردنظر
۲- انتخاب گزينه «ثبت نام»
۳- انتخاب گزينه «پرداخت»
۴- «ثبت نام» برای ايجاد حساب کاربری، در اين مرحله به راهنمايی توجه کنيد.
۵- انتخاب روش پرداخت
شما می توانيد هزينه ثبت نام را به صورت اينترنتی پرداخت کنيد و يا به صورت کارت به کارت يا واريز حضوری به حساب

*در صورت پرداخت اينترنتی هزينه ثبت نام  دسترسی به درس آنی فعال می‌شود و می‌توانيد بلادرنگ به مدرسه آنلاين عکاسی مراجعه و پس از ورود از درس يا درس‌های ثبت نام شده استفاده کنيد.


در صورت پرداخت کارت به کارت يا حضوری در صورت تأیید پرداخت، ۲۴ ساعت پس از ثبت نام عضویت شما در «مدرسه آنلاین عکاسی» فعال می‌شود و می‌توانید به درس مورد نظر دسترسی داشته باشید.

۶- برای استفاده از درس بايد از طريق لينک ورود به مدرسه آنلاين عکاسی در بالا سمت راست (کنار لوگو صفحه) اقدام کنيد.


- سامانه پيامک مدرسه
آخرین اخبار مدرسه را از طریق شماره اختصاصی 100088325068 دریافت می‌کنید.

نکته مهم: پس از ثبت نام اولیه، در هر زمانی که مایل باشید می‌توانید به درس مراجعه کنید و قسمت‌های مختلف آن را طی کنید .

پس از دوره سه‌ماهه، گواهی پایان دوره برای هنرآموزانی که درس‌ها را مطالعه کرده و در کوییز شرکت کرده و تکالیف را انجام داده باشند، ارسال خواهد شد.

در حال حاضر درس‌های زیر ارائه می‌شوند:

دوره‌های پایه و مقدماتی:


ترتیب مناسب برای ثبت نام در درس‌های مدرسه آنلاین عکاسی:


۱- اگر به عکاسی علاقمند هستید و می‌خواهید یک دوربین مناسب با توجه به بودجه و نیاز خود خریداری کنید، اما نمی‌دانید در بین این همه دوربین با امکانات  و مشخصات مختلف کدام مناسب شما است، درس راهنمای انتخاب دوربین دیجیتال، کمک بزرگی برای شما خواهد بود.


۲- اگر آشنایی کافی با اصول عکاسی دیجیتال ندارید و می‌خواهید درسها را از سطح پایه شروع کنید، ابتدا درس مبانی عکاسی دیجیتال و سپس دوره مقدماتی فتوشاپ برای عکاسان را طی کنید. در صورت تمایل می‌توانید این دو دوره را به صورت همزمان ثبت نام کنید و از مباحث آن استفاده کنید.

۳- اگر با اصول عکاسی دیجیتال آشنایی دارید، ولی اطلاعات اصولی در مورد روش پردازش و ویرایش عکس‌ها ندارید، بهتر است در درس مقدماتی فتوشاپ برای عکاسان ثبت نام کنید.

۴- اگر با فرمت RAW عکاسی می‌کنید ابتدا باید درس پردازش فایل خام را بگذرانید و سپس درس مقدماتی فتوشاپ برای عکاسان. در صورت تمایل می‌توانید این دو دوره را با یکدیگر ثبت نام کنید. پردازش در محیط فتوشاپ مکمل پردازشهای فایل خام است.

۵- اگر می‌خواهید با عکاسی HDR آشنا شوید و قبلا هیچ تجربه‌ای در مورد پردازش عکس ندارید، باید به ترتیب دوره‌های پردازش فایل خام، فتوشاپ برای عکاسان و دوره مقدماتی عکاسی HDR را طی کنید. اما اگر قبلا با پردازش فایل خام و پردازش در محیط فتوشاپ آشنایی دارید، می‌توانید در دوره مقدماتی و پیشرفته HDR به صورت همزمان ثبت نام کنید.

۶- اگر می‌خواهید اطلاعات کامل و پیشرفته در زمینه دیستورشن‌ها و خطاهای اپتیک، پرسپکتیو و روش برخورد با آنها در عکاسی را بدست آورید باید در درس دیستورشن‌ها و خطاهای اپتیک ثبت نام کنید.

آخرین تغییر: یکشنبه، 18 دسامبر 2016، 8:30